نحوه چیدمان یخچال سوپرمارکت

نحوه چیدمان یخچال سوپر مارکت

یکی از مهم ترین ملزوماتی که هنگام راه‌اندازی سوپر مارکت، هایپر مارکت و فروشگاه باید تهیه شود، انواع مختلفی یخچال می‌ بشد. مهم ترین کاربرد یخچال سوپر مارکت در فروشگاه‌ های مواد غذایی و سوپر مارکت ‌ها فروش مواد فاسد شدنی است، که یخچال‌ های معمولی دارای این قابلیت ‌ها نمی ‌باشد.

با توجه به اینکه در فروشگاه های مواد غذایی و سوپر مارکت‌ ها مواد خوراکی، فاسد شدنی مانند لبنیات و مواد پروتئینی نگهداری می ‌شود که در دمای محیط و گرما سریعا فاسد می شوند، باید از یک سیستم حرفه ای جهت حفظ مواد غذایی به کار برد.

حتماً شما نیز انواع متفاوت یخچال‌ های سوپر مارکتی را مشاهده کرده ‌اید! نحوه چیدمان یخچال سوپرمارکت در فروشگاه‌ هایی که از این نوع یخچال استفاده می ‌کنند، بسیار مهم است. تا انتهای مطالب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه چیدمان یخچال سوپر مارکت به دست بیاورید.

انواع یخچال سوپر مارکت

قبل از اینکه بخواهیم نحوه چیدمان یخچال سوپرمارکت را برایتان شرح دهیم، شما را با انواع یخچال سوپر مارکت آشنا می‌ کنیم تا با اطلاع کامل از این نوع یخچال آن را برای سوپر مارکت خود خریداری کنید و مواد فروشی خود را در آن بچینید. یخچال سوپر مارکت هم اکنون در دو نوع موتور سرخود و موتور مرکزی به بازار ارائه می‌ شود.

سوپر مارکت‌ های بزرگ که دارای تنوع کالایی زیادی هستند و کالا در آن ها گردش زیادی دارد، باید یخچال‌ های موتور مرکزی را تهیه کنند. یخچال‌ های موتور مرکزی دارای قابلیت اتصال چند کابین به صورت موازی هستند، که سیستم برودتی در آنها به وسیله تبرید مرکزی به وجود می ‌آید.

با توجه به اینکه در هایپر مارکت‌ ها خدمات به طور سلف سرویس ارائه می ‌شود باید یخچال ‌های معروف به تکنولوژی پرده هوا یا یخچال ‌های بدون در را خریداری کنند، تا لازم به باز و بسته شدن در به وسیله مشتریان نباشد.

همچنین سایر فروشگاه‌ های محلی که مکان آن ها کوچکتر است، و نمی توانند تعداد زیادی یخچال در آنها جای داد، استفاده از یخچال‌ های موتور سر خود توصیه  می شود، در این یخچال‌ ها موتور در فضای داخل تعبیه شده و سیستم تبریدی جداگانه‌ ای ندارند.

 

نحوه چیدمان اجناس داخل یخچال سوپر مارکت
چیدمان اجناس داخل یخچال سوپر مارکت

نحوه چیدمان یخچال سوپرمارکت

نحوه چیدمان یخچال سوپرمارکت به دو دسته اصلی تقسیم می‌گردد که عبارتند از

نحوه چیدمان اجناس داخل یخچال سوپر مارکت

نحوه چیدمان اجناس درون یخچال سوپر مارکت بسیار حائز اهمیت است، زیرا در برخی موارد مشتریان به علت چیدمان نادرست اجناس درون یخچال سوپر مارکت محصول مد نظر خود را پیدا نمی ‌کنند.

در واقع چیدمان درون یخچال سوپر مارکت باید به صورت درست و اصولی انجام شود تا اقلام پرطرفدار دید بهتری داشته باشند و اقلامی که کمتر مورد مصرف مشتری هستند در قسمت‌ های پشت یا پایین یخچال قرار بگیرد.

نحوه چیدمان یخچال در محیط سوپر مارکت

پس از احداث سوپر مارکت طراحی دکوراسیون و نحوه چیدمان وسایل در فروشگاه بسیار مهم است. یخچال سوپر مارکت باید در محلی قرار بگیرد که از فضای فروشگاه بیشترین بهره را برد. همچنین یخچال سوپرمارکت باید در محلی قرار بگیرد که مورد توجه مشتریان باشد. به کارگیری نورپردازی درست و یا استفاده از برچسب‌ های جذاب می تواند، مشتریان بیشتری را جذب کند.

با سازماندهی یخچال علاوه بر افزایش کیفیت و ایمنی مواد غذایی مشتریان شتریان بیشتری جهت خرید محصولات جذب می‌شود، در ادامه نحوه چیدمان یخچال سوپر مارکت برای فرآورده ‌های گوشتی، میوه، بستنی، لبنیات و سبزیجات جهت جذب مشتری ذکر شده است؛

نحوه یخچال سوپر مارکت برای محصولات لبنی
یخچال سوپر مارکت برای محصولات لبنی

نحوه یخچال سوپر مارکت برای محصولات لبنی

لبنیات مانند پنیر، شیر و ماست جهت حفظ تازگی و اطمینان از ایمنی نیازمند یخچال سوپر مارکت و فروشگاهی مناسب می ‌باشند. یخچال های مخصوص لبنیات را در امتداد سوپر مارکت طی جریان ترافیک قرار داده تا مشتریان ترغیب به طی کردن کل فروشگاه شوند.

این امر باعث می‌ شود که مشتریان سایر محصولات را ببینند و اقدام به خرید کنند. یخچال ‌های در شیشه‌ ای شفاف بهترین گزینه برای نگهداری از محصولات لبنی محسوب می ‌شوند. با خرید این یخچال‌ ها مشتریان به راحتی محصولات لبنی را مشاهده کرده و به آن ها دسترسی خواهند داشت.

مرتب کردن بر اساس دسته بندی:

پنیر، خامه، کره و شیر را با توجه به تاریخ انقضا و دسته بندی محصولات مرتب کرده تا مشتری به راحتی محصول مد نظر را بیابد. همانطور که مطالعه کردید یخچال‌ های درب شیشه ‌ای بهترین گزینه برای نگهداری از محصولات لبنی هستند، اما این نکته نیز باید ذکر شود که به کارگیری یخچال‌ های روباز موجب دسترسی راحت مشتری به اجناس می‌ شود.

در واقع با انتخاب این نوع یخچال‌ ها در زمان مشخص تعداد زیادی از مشتریان می‌ توانند اجناس را مشاهده و خرید کنند. شایان ذکر است که این یخچال ‌ها انرژی و سرمای موجود در یخچال را بهینه‌ سازی کرده و در صورت باز ماندن درب یخچال دمای داخل آن تخلیه نمی‌ شود.

نحوه چیدمان یخچال سوپرمارکت برای بستنی

یکی از جذاب ترین آیتم‌ ها برای مشتریان بزرگ و کوچک یخچال بستنی است که مشتریان باید روی بهینه سازی آن ها تمرکز داشته باشند، صاحبان سوپر مارکت جهت چیدمان یخچال بستنی باید به دسترسی راحت و مشاهده تنوع بستنی توجه کنند.

یک نکته مهم که باید آن را در نظر گرفت این است که یکی از مهم ترین و اساسی ‌ترین کاربران در این قسمت از فروشگاه کودکان هستند، به همین علت باید بستنی طوری در یخچال چیده شود که کودکان به راحتی بتوانند آن ها را مشاهده و بردارند. در واقع باید گفته شود که در صورت انتخاب یخچال ‌های بستنی با عمق زیاد و چیدمان نادرست جذابیت و لذت خرید بستنی را برای مشتری کاهش می ‌دهد.

بهینه سازی یخچال بستنی

برای به وجود آوردن جذابیت بصری یخچال بستنی که مخاطبان زیادی مانند کودکان دارد، توصیه می‌ شود یخچال ‌های ویترینی و شیشه ‌ای را به کار ببرید تا تنوع بستنی ها را نمایان سازد. یخچال کینو از برند های معروف یخچال صنعتی می باشد که انواع یخچال های مناسب سوپر مارکت را تولید می کند.

یخچال گوشت و فرآورده های گوشتی

یکی از مهم ترین عوامل درآمدزایی برای سوپر مارکت‌ها محصولات گوشتی می‌باشند که با ارائه صحیح آنها تاثیر قابل توجهی در فروش مشاهده خواهد شد

غذاهای نیمه آماده کالباس سوسیس و جوز فرآورده‌های گوشتی هستند اگر صاحبان سوپر مارکت در یخچال از خود کالباس نگهداری می‌کنند توصیه می‌شود جهت راحتی و نظارت کامل بر محیط فروشگاه دستگاه برش کالباس را در نزدیک میز میز پیشخوان قرار داده تا در زمان ارائه محصول به مشتری بر سایر اجناس فروشگاه نیز نظارت داشته باشیم.

نحوه چیدمان یخچال گوشت و فرآورده های گوشتی

بهترین مکان برای قرار دادن یخچال‌ های گوشت نزدیک پشت فروشگاه است، با این کار مشتریان تشویق به پیمایش سایر بخش ‌ها شده و سایر محصولات را نیز مشاهده می‌ کنند.

استفاده از ویترین با نور مناسب موجب به نمایش کشیده شدن کیفیت و تازگی محصولات گوشتی می‌ شود، مطمئن شوید که نور و گرمای بیش از اندازه از یخچال ساطع نمی ‌شود زیرا موجب تحت تاثیر قرار گرفتن دمای داخل یخچال می‌ شود.

چیدمان گوشت بر اساس نوع گوشت و برش ها

برای چیدمان محصولات گوشتی در یخچال، آن ها را بر اساس نوع و بر اساس نوع برش گروهبندی کنید تا دسترسی آسان و ظاهری منظم ایجاد شود.

نحوه چیدمان یخچال سوپرمارکت برای میوه و سبزیجات

همانطور که مستحضر هستید مهم‌ ترین عامل در جذب مشتری محصولات تازه و با کیفیت است، بنابراین حفظ و نگهداری میوه و سبزیجات در فروشگاه نیازمند نظارت و حوصله بیشتری است.

با قرار دادن یخچال میوه و سبزیجات در نزدیک درب ورودی احساس بصری جذاب ایجاد شده و مشتریان بیشتری را جذب می‌ کند.

 

استفاده از یخچال های فضای باز
یخچال های فضای باز

استفاده از یخچال های فضای باز

با به کارگیری یخچال های فضای باز مشتریان به راحتی به میوه و سبزیجات دسترسی پیدا می کنند. یخچال‌ های فضای باز درجه حرارت و رطوبت بهینه را ایجاد کرده که موجب نگهداری صحیح از محصولات و حفظ تازگی آن ها می شود.

چیدمان یخچال سوپرمارکت بر اساس نوع و رنگ

برای چیدمان میوه و سبزیجات در یخچال سوپر مارکت آن ها را بر اساس نوع گروه بندی کرده و به روش بصری جذاب میوه و سبزیجات را بچینید.

نتیجه گیری

چیدمان یخچال سوپرمارکت جهت جذب مشتری بسیار مهم است، بنابراین صاحبان سوپر مارکت برای ایجاد یک محیط جذاب تمرکز کنند و از بهترین روش برای چیدمان یخچال سوپر مارکت استفاده کنند.

لازم به ذکر است که حفظ درجه حرارت و رطوبت صحیح جهت حفاظت از ایمنی و کیفیت مواد غذایی بسیار حائز اهمیت است. بنابراین باید از شیوه صحیح چیدمان یخچال سوپر مارکت استفاده کرد که مشتریان بیشتری جذب و در نهایت فروش بیشتری داشته باشید.

شرکت کینو انواع یخچال سوپر مارکت را در اندازه ها و کیفیت بالا به مشتریان خود ارائه می دهد. برای دیدن انواع فریزر کینو ، فریزر صندوقی کینو، و یخچال های کینو می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. و در سایت انواع محصولات ما را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *